25. NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 września 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dzisiaj w sposób szczególny modlimy się za środki społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Mogą być też źródłem ludzkich dramatów. Uczmy się roztropnie korzystać z tych środków. To w dzisiejszych czasach groźna rzeczywistość zwłaszcza dla młodego pokolenia.
2. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Zachęcam aby dzieci i młodzież poza nauką znalazła też właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas wspólnota Dzieci Maryi, Wincentyńska Młodzież Maryjna schola, Liturgiczna Służba Ołtarza. Zapraszam wszystkich chętnych. Rodziców proszę o zachętę i   patronat na podjętymi zobowiązaniami swoich dzieci.
3. W poniedziałek, 21 września, święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.
4. W środę wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą. Przed Mszą Świętą spotykamy się na  Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
5. W sobotę w naszej wspólnocie sympozjum poświęcone mszy św. trydenckiej. Rozpoczyna się o godz. 9.40 wprowadzeniem do liturgii, następnie o godz. 10.00 msza św. sprawowana w rycie trydenckim. Po mszy św. wykłady i dyskusje panelowe. Szczegóły na plakatach i ulotkach. Serdecznie zapraszamy.
6. W przyszłą niedzielę, na mszy św. o godz. 11.00  I Komunia św. dzieci. Spowiedź św. dzieci i ich rodzin w sobotę od godz. 11.30.
7. Na konto budowy organów w naszej parafii ofiary złożyli: P. Jadwiga Ujwary z ul. Kasprowicza 1000 zł; P. Andrzej Pępek z os. Bór 1000 zł; P. Teresa Opyd ze Skarpy 200 zł
W tym tygodniu patronują nam:
  • 21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
  • 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), kapłan, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.