26. NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 września 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dzisiejsza niedziela w naszej parafialnej wspólnocie jest szczególnie uroczysta –  dzień pierwszej komunii św. – 25 – naszych małych parafian.  Nabożeństwo wraz z poświęceniem i rozdaniem obrazków  I – komunijnych oraz złożeniem przez dzieci przyrzeczenia abstynenckiego  od napojów alkoholowych, papierosów,  narkotyków i hazardu  o godz. 16.00.  Od jutra   z racji „białego tygodnia”   dzieci  będą przychodzić w tunikach na mszę św. wieczorną. „Biały tydzień” kończymy pielgrzymką do Ludźmierza sobotę gdzie odbędzie się msza św. w intencji dzieci i rodzin  o godz. 10.00.  Dziękuję rodzicom za pięknie przygotowaną świątynię.
2. We wtorek, święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach.
3. W środę podczas  mszy św. o godz. 18.00 J.E Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Spowiedź św. młodzieży mającej przystąpić do sakramentu bierzmowania i ich rodzin we wtorek od godz. 17.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Mszy św. o godz. 19.00 nie będzie.
4. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik W naszej parafii zmiana czasu sprawowania mszy św. Wieczorna msza św. w niedziele i w dni powszednie sprawowana będzie o godz. 18.00. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do  udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które będziemy odprawiali o godz. 17.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.
5. W czwartek wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus,  patronki misji katolickich. W modlitwach pamiętajmy o wielkiej rzeszy sióstr zakonnych, które całkowicie poświęciły się modlitwie, głoszeniu Chrystusowej Ewangelii w różnych zakątkach świata, wychowaniu młodego pokolenia i w pokorze służą pomocą najsłabszym, bezbronnym i zagubionym.
6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i piątek od godz. 16.00 W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Do chorych kapłan z P. Jezusem uda się w sobotę od godz. 8.00.
7. Na konto organów ofiary złożyli: Rodzina Trzópków 1500 zł; anonimowy ofiarodawca 100 zł. Ministranci do puszek zbierają datki na kwiaty do ołtarzy procesji różańcowej. Procesja w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00. Róże Różańcowe proszę o pomoc.
W tym tygodniu patronują nam:
  • 28 IX  – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech.
  • 29 IX – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza.
  • 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.
  • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.
  • 2 X – Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie.