27. NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 października 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęły się nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prosimy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i nabożeństwie różańcowym o godz. 17.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o tę modlitwę w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae”  napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”. Po mszy św. o godz. 9.00 procesja Eucharystyczna do ołtarzy różańcowych wokół kościoła. Zachęcam do pozostania i modlitwy.
Serdecznie dziękuję za ofiary na kwiaty i dekoracje złożone w ostatnią niedzielę.  Dziękuję za obecność i piękne stroje – to wyraz naszej wiary.
2. Dziś  wspominamy  Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
3. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
4. W poniedziałek wspominamy Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny.
5. W środę, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nabożeństwem różańcowym.
6. W piątek msza św. wieczorna w intencji Bractwa szkaplerza Świętego. Po mszy św. spotkanie w sali dolnego kościoła.
7. W przyszłą niedzielę, 11 października  kolejny Dzień Papieski. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. Przed kościołem będzie do nabycia „Ewangelia na 2021″ słowo na każdy dzień. Bardzo polecam.
8. Na konto budowy organów ofiary złożyli; P. Katarzyna i Dariusz Gajak z Boru 600 zł;  rodzice dzieci I komunijnych 1000 zł; młodzieży bierzmowanej 450 zł; Bożena Dariusz Kiepas z Nadmłynówki 1000 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
9. Zachęcam do zainteresowania się nowym czasopismem dla dzieci – miesięcznik „Staś” – proszę rodziców nauczycieli i wychowawców. Cena miesięcznika 8 zł.
10. Spotkanie rodziców dzieci mających przyjąć I komunię św. w tym roku szkolnym w czwartek po wieczornej mszy św. poświęcenie różańców dla tych dzieci w niedzielę 11.10. na mszy św. o godz. 9.00.
W tym tygodniu patronuje nam:
  • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905- 1938), znana na całym świecie polska zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka nazywana „sekretarką Bożego miłosierdzia”.