28. NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 października 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. O to będziemy prosić podczas nabożeństwa różańcowego, które wyjątkowo rozpocznie się o godz. 17.15. Modlitwę prowadzić będzie, wspólnota świetlicy „Renovaro”.
2. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka. Z tych środków fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.
3. W środę, Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. Szczególnie będziemy ich polecać podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
4. W czwartek, wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Dzień modlitwy  w intencji tych, którzy przeżywają niezwykle trudny czas.
5. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo o godz. 17.30.  wszystkich serdecznie zapraszam.
6. Przyszła niedziela – 3 miesiąca – niedziela inwestycyjna prosimy o życzliwą pamięć tym bardziej, że trzeba nam wypłacać za prace przy budowie  organów. Na konto budowy organów ofiary złożyli: P. Katarzyna Pustółka z Boru 1000 zł; P. Anna Knurowska z Nadmłynówki 300 zł; P. Józefa Konopka ze Skarpy 200 zł. Bóg zapłać.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, jest miesięcznik „Staś” dla dzieci – proszę o zainteresowanie i prenumeratę. Zachęcam też do nabycia „Ewangelii na każdy dzień” – mądre słowo na każdy dzień roku 2021. Rozprowadzane na zewnątrz kościoła.
8. Spotkania bierzmowanych: 13.10 godz. 18.00 klasa VII msza św. i katecheza. 14.10 godz. 18.00 środa klasa VIII msza św. i katecheza. Obecność obowiązkowa.
9Zbliża się miesiąc listopad – w szczególny sposób pamiętamy o naszych zmarłych. Polecamy ich modlitwom kościoła zwanym wypominkami. Wypominki w naszej parafii można składać w zakrystii po mszy św. i kancelarii w godzinach urzędowania. Druki do pobrania na stoliku z prasą i przedsionku kościoła.
W tym tygodniu patronują nam:
  • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
  • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.