30. NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 października 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dzisiaj w kościołach, które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona jest uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła. Tego dnia obchodzony jest zazwyczaj odpust parafialny. Natomiast dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.
2. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.
3. W środę  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.30 wraz z nabożeństwem różańcowym.
4. W najbliższą  niedzielę, uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.
5. W poniedziałek, wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele msze św. w porządku niedzielnym.. Nie zapominajmy, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
Wypominki w naszej parafii można składać w zakrystii po mszy św. i kancelarii w godzinach urzędowania. Druki do pobrania na stoliku z prasą i przedsionku kościoła.
6. We wtorek 3 listopada na mszę św. wieczorną zapraszam wszystkich myśliwych to dzień ich święta wspomnienie św. Huberta –  patrona myśliwych i leśników.
7. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Codziennie w naszym kościele o godz.17.30  gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym i wieczornej Eucharystii. Wszystkich parafian,  zapraszam na tę modlitwę.
8. Na konto budowy organów w naszej parafii ofiary złożyli: P. Joanna Nowak z os. Tetmajera 500 zł, P. Helena Sieja ze Skarpy 200 zł, anonimowy ofiarodawca 500 zł, 300zł i 200 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
9. Rozpoczynamy krucjatę jednej intencji jest to wysiłek by zjednoczyć Polskę i świat przy Niepokalanym Sercu Maryi. Szczegóły w folderze na stoliku z prasą i w przedsionku kościoła, gdzie jest przygotowana specjalna kaseta do której składamy swoją decyzję. Bardzo serdecznie proszę o zainteresowanie.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, jest kolejny miesięcznik „Staś” dla dzieci – można a nawet trzeba zaprenumerować. Jest też modlitewnik dla nauczycieli młodzieży i dzieci w cenie 9 zł.
W tym tygodniu patronuje nam:
  • 28 X – Święci Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, obaj dotarli do Mezopotamii, a następnie do Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.