33. NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.
2. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
3. W sobotę wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.
4. Przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.30  polecamy naszych bliskich zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich parafian.
5.  Dziś trzecia niedziela miesiąca w naszej wspólnocie inwestycyjna. Serdecznie dziękuję za ofiarność.
6. Na konto budowy organów anonimowy ofiarodawca 100 zł. Bóg zapłać.
7. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnowimy akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.   O godz. 18.00 msza św. odpustowa Kolejarzy  węzła kolejowego: Stacji Zakopane, Nowy Targ  – zapraszamy wszystkich kolejarzy, także emerytów i rencistów.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej zwłaszcza „Naszego Dziennika” i słuchania Radia Maryja a także do oglądania telewizji „Trwam”. Jest do nabycia między innymi: Niedziela, „Przewodnik Katolicki” a dla dzieci – „Staś” zachęcam do prenumeraty.
W tym tygodniu patronują nam:
  • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; była żoną Ludwika IV, landgrafa Turyngii, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka.
  • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.
  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), uczestnik powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.