JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 22 listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek, będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto więc zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi.
2. Po sumie przed Najświętszym Sakramentem  odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po mszy św.  o godz. 7.30 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Od przyszłej niedzieli P. Organista zaniesie je do Waszych domów. Pamiętajcie, o wdzięczności za jego posługę.  Na mszy św.  o godz. 9.00 kolejne dzieci i młodzież w naszej parafii  zostaną  uroczyście włączone do wspólnoty Cudownego Medalu. Dziękujemy Siostrze Iwonie i dzieciom za stałe przybliżanie nam tajemnicy Cudownego Medalika.
3. Dziś także o godz.18.00 odpust Kolejarzy Podhala – modlimy się przez przyczynę św. Katarzyny Aleksandryjskiej o błogosławieństwo Boże w ich ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.
4. W środę święto św. Katarzyny Aleksandryjskiej Patronki Miasta Nowy Targ. W tym dniu imieniny obchodzi S. Katarzyna z naszego klasztoru Sióstr Szarytek. Czcigodnej solenizantce życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia, opieki Matki Bożej i świętej Patronki. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 W piątek wspomnienie Matki Bożej od cudownego Medalika, w sobotę wspomnienie św. Katarzyny Laboure.
5. Zachęcam  do adoracji Najświętszego Sakramentu – w sobotę od godz. 17.00.  Msza św. o godz. 18.00.
6. Od przyszłej niedzieli msze św. roratnie sprawować będziemy codziennie o godz. 6.00 rano.
7. Ks. proboszcz serdecznie dziękuje za modlitwę, pomoc i wszelką życzliwość podczas  choroby.
8. Serdecznie dziękujemy Panu Józefowi Sarniakowi za dar szafy organowej.
9. We wtorek 24. 11 o godzinie 18.00 Msza święta i spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klasy VIII.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, jest kolejny miesięcznik „Staś” dla dzieci – można a nawet trzeba zaprenumerować.
W tym tygodniu patronują nam:
  • 24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.